Ponad 17 mln zł dla 85 laureatów Diamentowego Grantu

Список авторов:

Анотация:

Ключевые слова:

85 wybitnych studentów, prowadzących badania naukowe, otrzyma łącznie ponad 17 milionów złotych w programie Diamentowy Grant. Jego ósmą edycję rozstrzygnęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Diamentowy Grant jest jednym z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych badaczy. Uczestniczący w nim studenci nie tylko otrzymują pieniądze na realizację własnych badań, lecz również dostają szansę na przyśpieszenie swojej kariery naukowej.

«Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, ósmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do prawie 700 osób» — poinformował resort nauki. Na finansowanie mogły liczyć projekty wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VIII edycji konkursu, spośród 243 wnioskodawców, zespół ekspertów wyłonił 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 pkt. Łącznie otrzymają oni ponad 17 milionów zł. Każdy z laureatów otrzyma nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu laureaci będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej.

Библиография: