Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2020/04/16
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
55, Том: 3,
Страницы в выпуске: 9-16
Анотация: В статті досліджено актуальні питання впливу сучасних глобалізацій них процесів на стан та перспективи розвитку національної економіки. Систематизовано основні загрози розвитку національної економіки в умовах глобалізації. Здійснено аналіз визначених загроз, за допомогою чого окреслені загрози представлено за ступенем вагомості: нерівномірний розподіл переваг від глобалізації, регіоналізація світового господарства, зростання міжнародної злочинності, спад рівня індустріального розвитку окремих країн, зростання залежності, деіндустріалізація економіки, масове безробіття, загроза нерівномірності розподілу ресурсів, активізація міжнародного тероризму, загроза впровадження нових світових шахрайських схем. Обґрунтовано науково-методичний підхід до обґрунтування перспектив розвитку української економіки в умовах глобалізації, що базується на оцінці розглянутих вище загроз. Суть даного підходу полягає в відокремлених та розташованих за значущістю загрозах та запропонованих показниках оцінки даних загроз, що дозволить в кількісній оцінці визначити рівень тієї чи іншої загрози. З метою визначення інтервалів оцінки даних загроз кожен такий показник доцільно оцінювати за власною шкалою, але з метою уніфікації окреслених показників кожен з них доречно також оцінювати за якісною шкалою, яка має чотири інтервали. Таким чином, якщо сумарний рівень показників виявлено як дуже низький, то показник має бажане значення та перспективи розвитку національної економіки є достатньо широкими. Якщо показник знаходиться в значенні низький, має місце частковий вплив загроз, тобто певний показник має незадовільне значення, а тому доцільно провести детальний аналіз показників, які увійшли до складу інтегрованої оцінки та з урахуванням цього виявити перспективи розвитку національної економіки, які мають місце. Якщо показник знаходиться в межах достатній або високий, йдеться про практично повну або виключно повну невідповідність показників оцінки загроз, що спричиняє руйнівний вплив на стан національної економіки та наявність певних перспектив з цього приводу.
Використання запропонованого підходу дозволить впевнено та своєчасно виявити загрозу з боку глобалізацій них процесів, дослідити її вплив та в кінцевому – усунути. Зазначене дозволить в повній мірі скористатися існуючими перспективами глобалізаційних процесів.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в розробці та обґрунтуванні науково-методичного підходу до виявлення перспектив розвитку національної економіки з урахуванням оцінки існуючих загроз глобалізації.
Ключевые слова:
глобалізація
глобалізаційні процеси
вплив глобалізації
євроінтеграція
загроза глобалізації
Данные для цитирования:
Киш Л.М. ,
.
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (9-16). Восточно Европейский Научный Журнал. Экономические науки. 2020/04/16;
55(3):9-16.