Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2019/09/19
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
48, Том: 7,
Страницы в выпуске: 22-27
Автор: Нікольчук І.В.
Київ, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
Київ, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
Анотация: У статті охарактеризовано систему судів Київської землі, які існували з 1569 року й поділялися на земські, місцеві та підкоморні. Згодом унаслідок судової реформи було сформовано земські (повітовий та нижній земський) та місцеві суди. Судочинство виникло в процесі вирішення різноманітних питань, удосконалення суспільних взаємин задля захисту прав членів суспільних груп чи окремих осіб. Судова система з часом змінювалася і вдосконалювалася разом із суспільством.
На основі селянського самоуправління виникла система волосних судів. Громада відігравала неабияку роль в його організації, особливо ж у проведенні судом кримінального правосуддя, адже до цієї правової установи входили члени громади і нею ж вони призначалися. Окрім того спільнота була наділена повноваженнями виносити смертельні вироки й виконувати їх на власний розсуд. У сільській судовій системі містилися чіткі постанови про злочин та відповідне покарання, однак рішення волосних судів не завжди збігалися з цими приписами, що свідчить про наявність свого, особливого звичаєвого права у кожній громаді.
Ключевые слова:
усна народна творчість
балада
сюжет
порівняльний аналіз
звичаєве право
суд
судочинство
судочинство
кримінальні справи
Данные для цитирования:
Нікольчук І.В. ,
.
ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ВОЛОСНИХ СУДІВ В УКРАЇНІ. ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СПРАВ ВОЛОСНИХ СУДІВ ІЗ СЮЖЕТАМИ БАЛАД КИЇВЩИНИ (22-27). Восточно Европейский Научный Журнал. Филологические науки. 2019/09/19;
48(7):22-27.