Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2020/01/08
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
52, Том: 7,
Страницы в выпуске: 32-35
Анотация: Мета цієї статті: проаналізувати події в радянській Україні у 1932 р. та прослідкувати, як саме українська діаспора у Канаді, Польщі та Чехословаччині висвітлювала їх на сторінках своїх газет. Радянське партійне керівництво на чолі з Й. Сталіним заперечувало та приховувало правду про Голодомор. Українські історики отримали можливість писати про ці події лише після здобуття Україною незалежності. З 1990-х рр. і до 2006 р. дослідники опрацьовували та систематизовували документи, що доводять злочин Голодомору як геноциду. Наукова новизна полягає у тому, що вперше здійснено аналіз публікацій у пресі української діаспори Чехословаччини, Канади та Польщі за 1932 р.
Голод став інструментом здійснення геноциду українців, основною метою якого було упокорити УСРР, зокрема селян, які чинили спротив планам хлібозаготівель та колективізації. Українці намагались протистояти вилученням усього продовольства, які розпочала радянська влада: піднімали повстання, втікали з голодуючих територій, перепливаючи р. Збруч. Статті про Голодомор, втечі та спротив публікувались у часописах діаспори. Джерелами для написання таких повідомлень були свідчення тих українців, кому вдалося втекти, радянські газети, описи іноземних журналістів, які подорожували по СРСР. У статті досліджено повідомлення в газетах «Новий шлях» (Канада), «Український голос» (Польща), «Вістник» (Чехословаччина) за 1932 рік, у яких відображено події в радянській Україні. Подібні публікації вкотре підтверджують, що Голодомор не був таємницею. Та, на жаль, світовим лідерам на той час було вигідно закрити очі на геноцид українців і встановити міцні дипломатичні стосунки з СРСР.
Ключевые слова:
Голодомор
українська діаспора
геноцид
повстання
«Новий шлях»
«Український голос»
Данные для цитирования:
Городняк Я.П. ,
.
ПРЕСА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ КАНАДИ, ПОЛЬЩІ ТА ЧЕХОСЛОВАЧЧИНИ ПРО ПОДІЇ В УСРР У 1932 Р (32-35). Восточно Европейский Научный Журнал. Исторические науки. 2020/01/08;
52(7):32-35.