Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2020/01/08
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
52, Том: 7,
Страницы в выпуске: 60-65
Анотация: У статті авторка висловлює думку про те, що система післядипломної педагогічної освіти сприяє формуванню ключових професійних компетентностей учителя-словесника, що допоможуть йому бути успішним в умовах модернізації освіти, зокрема під час упровадження дистанційного навчання школярів. Професійні знання педагога мають формуватися на всіх рівнях: теоретичному, методологічному, методичному, технологічному. А це, зокрема, потребує розвиненого професійного мислення, здатності добирати, аналізувати і синтезувати здобуті знання для досягнення педагогічної мети, цілісно уявляти технологію їхнього використання.
На основі дослідження зарубіжних і вітчизняних науковців у галузі освіти здійснено аналіз термінів «компетенція», «компетентність», «професійна компетентність», обґрунтовано основні складники професійної компетентності вчителя, визначити умови, що стимулюють його професійне зростання. Здійснено спробу охарактеризувати методи та прийоми, що сприяють розвитку та саморозвитку учителясловесника в процесі підготовки до інноваційної діяльності в умовах упровадження елементів дистанційного навчання учнів.
Підтверджено думку, що компетенція відрізняється від компетентності тим, що включає знання й навички певних сфер діяльності, а компетентність передбачає застосування компетенцій у конкретній роботі. Професійна компетентність ‒ це готовність і здатність фахівця приймати ефективні рішення при здійсненні професійної діяльності.
Сьогодення вимагає посилення уваги до професійної підготовленості фахівців, які зможуть досягти успіхів, лише маючи високий рівень професійної компетентності, що ґрунтується на широкому діапазоні різних компетенцій. Тому в перспективі ‒ з’ясування змісту, структури та функцій інформаційно-цифрової компетентності вчителя-словесника в умовах упровадження елементів дистанційного навчання школярів, її вдосконалення та розвиток в умовах неперервної освіти.
Ключевые слова:
компетенція
компетентність
професійна компетентність
професійна компетентність учителя-філолога
інформаційно-цифрова компетентність вчителя-словесника
дистанційне навчання
ІК-технології
ІК-технології
неперервна освіта
Данные для цитирования:
Гарна С. Ю. ,
.
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА В КОНТЕКСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ (60-65). Восточно Европейский Научный Журнал. Педагогические науки. 2020/01/08;
52(7):60-65.