Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2019/09/19
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
48, Том: 1,
Страницы в выпуске: 4-7
Анотация: W literaturze technicznej [1―3, 7―12] istnieje znaczna liczba analogów zawierających różne typy i typy systemów laserowych do stałego, całodobowego, całodobowego śledzenia satelitów i specjalnych celów potencjalnego przeciwnika zarówno na otwartej przestrzeni, jak i na gęstych warstwach ziemskiej atmosfery, gęsta mgła, deszcz, śnieg, różne gazy, ozon i tym podobne. Wszystkie te analogi mają wspólne wady polegające na bardzo dużej złożoności, objętości, nadmiernej wadze i wymiarach zewnętrznych, niepoprawnej pracy podczas intensywnego zachmurzenia z powodu zastosowania bardzo silnych systemów laserowych, które w celu „przebicia” grubych i optycznie gęstych warstw atmosfery ziemskiej, ozon i inne media są zmuszone zmniejszyć częstotliwość, to znaczy zwiększyć długość poprzecznej fali elektromagnetycznej podczas indukowanej koherentnej emisji fotonów w laserach. W ten sposób uzyskiwane są dokładne współrzędne położenia, długości i częstotliwości fali elektromagnetycznej systemów laserowych do prowadzenia i utrzymywania wykrytego celu oraz naświetlania potencjalnego wroga wiązką teleskopową, na których nowoczesne urządzenia są wykorzystywane do ustalania kierunku, wykrywania celu i niszczenia potencjalnego wroga za pomocą modulowanej wiązki laserowej.
Dzięki poprzednim metodom detekcji laserowej, śledzenia i niszczenia celu w celu wykonania uderzenia zapobiegawczego potencjalnemu wrogowi lub agresorowi zużywana jest ogromna ilość energii elektrycznej, dzięki czemu koszt takiego ustalenia kierunku jest o rząd wielkości wyższy niż w przypadku korzystania z klasycznego sposobu ustalania kierunku anteny. Dlatego tego rodzaju ustalanie kierunku celu i wykrywanie potencjalnego wroga nie jest zbyt skuteczne i nieekonomiczne.
W artykule rozwinięto ideę rosyjskich naukowców w dziedzinie zastosowania specjalnej technologii laserowej w lotnictwie i marynarce wojennej, zaproponowaną po raz pierwszy na świecie, w pracach [4―6].
Ключевые слова:
Данные для цитирования:
Grigoriew-Friedman S. N. ,
.
ALGORYTM DZIAŁANIA CZUJNIKA PANORAMICZNEGO WYKRYWANIA CELU I ZNISZCZENIA WROGA NA MODULOWANEJ WIĄZCE LASEROWEJ W 3D — PRZESTRZEŃ «LADOGA-1M» (4-7). Восточно Европейский Научный Журнал. Технические науки. 2019/09/19;
48(1):4-7.