Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2020/08/11
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
59, Том: 1,
Страницы в выпуске: 52-57
Анотация: У статті досліджено деякі аспекти кваліфікованих видів зґвалтування за законодавством України та країн Південно-Східної Європи. Здійснено ґрунтовний аналіз змісту обтяжуючих обставин кваліфікованих юридичних конструкції зґвалтування за законодавством України та країн Південно-Східної Європи показав певну спільність та відмінність. Спільною тенденцією для законодавства та доктрини кримінального права України та країн Південно-Східної Європи є поступове впровадження міжнародних стандартів щодо конструювання кваліфікованих видів зґвалтування. Відмінність полягає в різному наповненні переліків кваліфікованих видів за КК України та КК країн Південно-Східної Європи. На відміну від України, у КК країн Південно-Східної Європи ще не впроваджено стандарти щодо криміналізації зґвалтування одним з подружжя по відношенню до другого з подружжя, чи колишнього з подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах. Разом з тим, за КК України не передбачено низку обставин в якості обтяжуючих, що можуть мати місце при вчиненні зґвалтування та значно впливати на ступінь суспільної небезпечності злочину, тому нами розроблено пропозиції щодо доповнення КК України.
Аналіз кваліфікуючих ознак зґвалтування за кримінальним законодавством України та країн Південно-Східної Європи дозволив автору поділити все різноманіття таких ознак на групи залежно від складових частин юридичних конструкцій зґвалтування, а саме: 1) за ознаками об'єкта посягання, залежно від особи, потерпілого/потерпілої; 2) за ознаками об'єктивної сторони зґвалтування; 3) за ознаками суб`єктивної сторони (залежно від мети вчинення зґвалтування); 4) за ознаками суб'єкта зґвалтування.
Ключевые слова:
склад злочину
кваліфікуючі ознаки
зґвалтування
порівняльно-правове дослідження
кваліфіковані види зґвалтування
Південно-Східна Європа
Данные для цитирования:
Бакаєв Д.І. ,
.
У період еволюції постіндустріальної економіки до рівня економіки знань нагальною проблемою вітчизняного суспільства є побудова моделей наукового та інноваційного розвитку, які є базою для прогресивних трансформацій на національному та водночас на міжнародному рівні (52-57). Восточно Европейский Научный Журнал. Юридические науки. 2020/08/11;
59(1):52-57.