Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2020/06/11
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
57, Том: 4,
Страницы в выпуске: 33-39
Анотация: В статті досліджено обсяг та зміст права на повагу до людської гідності, встановлено, що заборона катувань є невід’ємною складовою права на повагу до людської гідності. Визначено, на підставі аналізу рішень ЄСПЛ, відповідачем в яких є Україна, стан дотримання зобов’язань Україною щодо статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Визначено, що свавілля державних органів, яке виявляється в перевищенні владних повноважень, застосуванні фізичного та психологічного насильства до затриманих, підозрюваних, обвинувачених, підсудних та ув`язнених є не тільки констатацією жорстокості та вседозволеності державних органів, а й може стати підставою для звільнення від відбування покарання за медичними рекомендаціями, що порушує принцип невідворотності кримінального покарання. Також встановлено, що за кожним рішенням, прийнятим на користь заявника, в якому констатується порушення норм Конвенції з боку держави України, йде справедлива сатисфакція завданої моральної чи матеріальної шкоди. Встановлено, що одним з найбільш ефективних засобів запобігання жорстокому поводженню з особами, позбавленими волі, є ретельне розслідування компетентними органами всіх скарг на таке поводження і, у разі потреби, відповідне покарання винних.
Ключевые слова:
права людини
природні права людини
людська гідність
заборона катування
нелюдське поводження
повага до людської гідності
Данные для цитирования:
Бабой А. М. ,
.
ЗАБОРОНА КАТУВАНЬ ТА НЕЛЮДСЬКОГО ПОВОДЖЕННЯ ЯК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ЛЮДСЬКУ ГІДНІСТЬ (33-39). Восточно Европейский Научный Журнал. Юридические науки. 2020/06/11;
57(4):33-39.