Архив в PDF формате
Дата публикации статьи в журнале: 2020/07/17
Название журнала: Восточно Европейский Научный Журнал, Выпуск:
58, Том: 1,
Страницы в выпуске: 52-58
Анотация: У статті розглянуто правові позиції Європейського суду з прав людини (далі – Суд). Зокрема, досліджено рішення Суду у справах щодо правомірності втручання у право власності з огляду на положення Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Протокол №1 до Конвенції).
Також, у статті конкретизовані принципи, які, на думку Суду, держава повинна дотримуватись при втручанні у право власності.
Крім того, установлено, що поняття «власності» в розумінні ч. 1 ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції має самостійне значення. Тобто, вказане поняття не може залежати від юридичної класифікації його в національному законодавстві і не може обмежуватися власністю на речі.
Також, нами досліджено широке розуміння в практиці Суду «інтересів суспільства» при застосуванні заходів позбавлення права власності і забезпечення при цьому пропорційного співвідношення між поставленою метою та використаними засобами.
Крім того, розглянуто взаємозв'язок між статтею 1 Протоколу № 1 та іншими статтями Конвенції, адже питання, що виникають у зв'язку з користуванням своїм «майном», також можуть стосуватися інших статей Конвенції.
Проаналізовано деякі рішення Суду з прав людини та його тлумачення понять «власність», «майно» і «право власності».
Ключевые слова:
право власності
Європейський суд з прав людини
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод
держава
майно
баланс між приватним та публічним інтересом
Данные для цитирования:
Томляк Таїса Сергіївна ,
.
ЗАХИСТ ПРАВА ВЛАСНОСТІ В ПРАКТИЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ (52-58). Восточно Европейский Научный Журнал. Юридические науки. 2020/07/17;
58(1):52-58.